„Хасково 2012“ изненада шампиона в Монтана и победи с разлика

Баскетболистките на „Хасково 2012“ постигнаха много ценна победа като гости срещу шампиона „Монтана 2003“ със 79:71.

Хасковлийки изиграха много силен мач срещу неудобния съперник. След първата четвърт домакините водеха с 21:16, но момичетата на старши треньора Елена Станкова играха уникално в следващите 10 минути и обърнаха развоя на срещата.

След почивката монтанки отново взеха инициативата, но в заключителните минути „Хасково 2012“ бе по-стабилен и заслужено се поздрави с победата.

Най-резултатна за успеха бяха Челси Лий с 26 т., Дженифър О`Нийл – 25 и Уолтия Рол – 16 т.

Това бе и последният мач за годината, като следващата среща от женското първенство е на 8 януари от 18 часа в зала „Дружба“ срещу „Септември `97“.