Малко не стигна на баскетболистките за обрат в Монтана

Баскетболистките на „Хасково 2012“ бяха на косъм от обрата в третия мач от плейофа като гост срещу „Монтана 2003“, но в крайна сметка отстъпиха със 76:78.

Мачът започна равностойно, но домакините все пак взеха аванс до почивка с 42:38. През второто полувреме монтанки продължиха с по-активната игра, като хасковлийки се вдигнаха в последната четвърт, но силите им не стигнаха за нещо повече.

С 20 точки приключи Деляна Коева, а 19 вкара Уолтия Рол.

Така „Монтана 2003“ поведе в серията с 2:1 победи, като се играе до три успеха от пет срещи. Следващият мач е утре, като при успех хасковлийки ще домакинстват в решителния сблъсък за титлата на 30 април.