Баскетболистките биха и излизат за титлата в Хасково, контузиха капитанката

Баскетболистките на „Хасково 2012“ измъкнаха много труден мач от финалната серия в Монтана и заслужено победиха със 74:69.

Нашите стартираха вихрено срещата като водеха след първата четвърт с 26:12. Монтанки обаче не се отказаха и до почивката намалиха изоставането си до 1 т.

През второто полувреме „Монтана 2003“ дори обърна мача, но хасковлийки изиграха много силна последна четвърт с което и узакониха победата си. Срещата обаче не можа да завърши капитанката Радостина Димитрова, която беше контузена.

Силен мач за успеха изигра Виолина Кочева, която завърши с 25 точки, Челси Лий добави 24, а Радостина Димитрова вкара 11 преди да излезе от игра.

След края на срещата старши треньорът Елена Станкова бе много разочарована от грубата игра на монтанки, довела до контузията на Радостина.

Така резултатът в серията е 2:2, като решаващата последна среща за титлата ще е на 30 април от 18 часа в Хасково.