„Мега спорт“ с 18 медала и 10 отличия за „Виолена“ от държавното по аеробика

Отлично представяне записа хасковският клуб по аеробика „Мега спорт“ на XXI Държавно първенство по спортна аеробика за деца, като спечели 18 медала.

Във възрастова група 7-8 години: Стефани Лечева се окичи със златен медал, Атанас Благоев спечели сребърен, а Живко Димитров – бронзов медал.

Медалисти

На двойки шампиони са Атанас Благоев, Кристина Костова, а вицешампиони станаха Живко Димитров, Маргарита Димитрова.

На тройки златни са Стефани Лечева, Неда Запрянова, Ивайла Базова, а със среброто се поздравиха Атанас Благоев, Кристина Костова, Мария Вълчева.

При групите бронзов медал спечелиха Атанас Благоев, Кристина Костова, Мария Вълчева, Кристиана Коева, Магдалена Велкова.

Медалисти

Сребърен медал при 9-11-годишните спечели Румен Янакиев, който дублира медала и на двойки с Антония Филипова.

При 12-14-годишните Дамла Арабаджи е с бронзов медал, както и Александър Ангелов, който има и бронз на двойки с Габриела Русинова.

При групите със среброто се окичиха Габриела Русинова, Александра Янкова, Павела Митева, Стефания Фърталева.

Симона Благоева спечели титлата във възрастова група 15-17 г., а с бронза се окичи Християна Кайрякова.

Медалисти

На тройки Симона Благоева, Християна Кайрякова, Михаела Василева са вицешампионки.

Нашите са шампиони при групите – Симона Благоева, Християна Кайрякова, Михаела Василева, Стела Йорданова (СК-Самоков), Светлина Велинова (СК-Самоков).

Чудесно представяне записаха и новите състезатели: Нелиз Нури, Айшин Мустафа, Алейна Хасан, Теодора Велчева.

Медалисти

20 състезатели от хасковския клуб „Виолена“ пък спечелиха 10 медала от първенството. 8 от талантите на клуба не можаха да участват заради заболяване и травми.

Медалисти

Във възрастова група 7-8 г. в индивидуалната надпревара Михаела Василева спечели сребърен медал, тройката й заедно с Христина Везева и Божидара Делчева – бронзов медал и трите заедно с Габриела Стефанова и Габриела Тодорова станаха шампиони в категория „групи“. Дебютантите Калин Минчев и Тиана Делчева в категория „смесени двойки“ се класираха 3-ти с бронзов медал, а групата им заедно с Весела Ванчева, Виктория Бакърджиева и Гергана Георгиева се класираха 4-ти.

Медалисти

Във възрастова група 9-11 г. нашите спечелиха сребърен медал за група – Рая Русева, Мерве Руфат, Тиана Заркова, Селин Шефкет и Дара Стефанова и сребърен и бронзов медал за тройките Русева, Мерве Руфат, Тиана Заркова и Селин Шефкет, Дара Стефанова, Мария Арсова – дебютант в А група състезатели.

Медалисти

При 15-17 г. Нели Ташева и Яна Колева заедно с Весела Вукова от СК “Самоков“ се окичиха с бронзов медал.

Медалисти

Големият талант Тихомир Баротев, който преди две седмици се завърна от Световна Купа Сузуки с бронзов медал при групите, тук в индивидуалната надпревара с минимална грешка се класира втори и спечели златен медал с групата заедно с четири състезатели от АМД-Пловдив.

Само след 10 дни Баротев заминава за Световна купа Кантахеде, Португалия.