Монтана вдигна баскетболната купа пред погледа на директора на „Хасково 2012“

Тимът на ПГПЧЕ „Петър Богдан“ от Монтана стана шампион на ученическите финали по баскетбол за девойки 8 – 10 клас.

Монтанки, в чиито редици играят много момичето от школата на женския баскетболен тим, заслужено вдигнаха купата за първото място. Във финала те пречупиха коравия отбор от ГПЧЕ „Симеон Радев“ – Перник с 63:42, като преднината бе натрупана през второто полувреме.

Баскетбол

Качествената среща изгледа и изпълнителният директор на шампиона в женския баскетболен шампионат „Хасково 2012“ Станислав Станков. Срещата събра и още баскетболни специалисти от областния град.

Баскетбол

Трети в класирането е СУ „Св. княз Борис I“ – Асеновград, който победи в малкия финал СУ „Петко Славейков“ – Кърджали.

Баскетбол

Баскетболистките от хасковската ПМГ „Боян Петканчин“ завършиха победно финалния турнир, като спечелиха мача за петото място срещу Профилирана английска гимназия „Гео Милев“ – Русе с 60:37. На финалите участваха общо 10 отбора.

Баскетбол

Призът за най-добър нападател на турнира заслужи Радина Живачка от Перник, която отбеляза общо 203 т.

Баскетбол

В същото време в хасковската спортна зала „Спартак“ завършиха ученическите финали по хандбал за юноши в същата възрастова група. Безапелационен шампион тук с няколко национала в редиците си стана тимът от Горна Оряховиза. Отборът на хасковската ГПЧЕ „Асен Златаров“ се класира шести.