Двата хасковски клуба с купи от регионалното по тенис

Двата хасковски клуба по тенис на корт спечелиха купи от регионалното отборно първенство за момичета и момчета от 8 до 10 г. на кортовете на „Юнак“ в областния град, съобщават от Българската федерация по тенис.

Домакините от „Хасково 2015“ стигнала до финала, където отстъпиха с 2:3 победи от тенис клуб „Нова Загора“.

В малкия финал пък се заформи регионално дерби между клубовете на „Хасково“ и „Свиленград“. Купата за третото място вдигнаха хасковските тенисисти.

В надпреварата се включиха общо 6 отбора, а тя се организира по програмата „Тенисът – спорт за всички“ на федерацията и спортното министерство.