Хандбалистките се окичиха със среброто, “Бъки” вдигна Купата на България

Хандбал

Хандбалистките на “Хасково” спечелиха сребърните медали от финалния турнир за Купата на България при девойките до 19 г. в спортна зала “Спартак”.

Както Haskovo.info писа, вчера нашите победиха “Етър`64” (Велико Търново) и “Ники спорт” (Сливница). Днес в решителната трета среща хасковлийки отстъпиха на “Бъки” (Габрово) с 40:28 (14:12).

Хандбал

Така габровки вдигнаха Купата, “Етър” са с бронзовите медали, а “Ники спорт” са четвърти.

Хандбал

В идеалната седмица на турнира са Християна Петрова (“Хасково”), Кристияна Караманлиева (“Етър”), Данислава Петрова (“Етър”), Стиляна Павлова (“Ники спорт”), Мадлен Тодорова, Йоана Костова и Карина Съменова и трите от “Бъки”.

Хандбал

Най-полезен състезател на турнира е Валерия Миладинова от “Хасково”, Най-добър вратар – Ивон Дюлгерова от “Бъки”, Най-добър защитник – Мария Спиридонова от “Етър”, а голмайстор на турнира с 29 попадения е Антония Симеонова (“Хасково”).