Хасковските баскетболисти вкараха 102 точки на Димитровград

Баскетболистите на „Хасково“ постигнаха изразителна победа срещу „Приятели“ (Димитровград) в 7-ия кръг на Аматьорската баскетболна лига – юг със 102:70.

Разгромният резултат в хасковската спортна зала „Дружба“ беше оформен и без контузения Виктор Колянов. След първата четвърт хасковлии вече водеха с 31:14. На полувремето пък преднината им бе 49:36. През второто полувреме хасковлии се развихриха и така натрупаха още по-голяма разлика срещу своя съперник.

Баскетбол

В първата среща за деня „Майна Таун“ (Пловдив) победи „Берое“ (Стара Загора) със 109:89. Във временното класиране „Хасково“ е втори след водачите от Пазарджик.