Борците на Димитровград първи отборно в Горна Оряховица, Караманци – с две титли

Борците на „Димитровград“ станаха първи в отборното класиране със 131 точки на Държавния лично-отборен шампионат по свободна борба за деца в Горна Оряховица, съобщават от Българската федерация по борба.

Втори и трети в класирането са „Черноморец“ (Бургас) със 108 точки и „Добруджански юнак“ (Добрич) – 96 т.

Шампиони за димитровградчани станаха Денис Наим (38 кг.) и Исмаил Айваз (73 кг.). Вицешампиони са Владимир Мандалов (30 кг.) и Денис Савов (+73 кг.), а бронзови медали спечелиха Дениз Ибрям (42 кг.), Чавдар Павлов (66 кг.) и Емре Мухамед (73 кг.).

Двама шампиони излъчиха и от клуб „Буря“ (Караманци). Със златото се окичиха Мурад Иляз при 30-килограмовите и Беркай Тефик в категория 32 кг.