Връчиха 30 медала и 20 грамоти за принос на “Китна Тракия пее и танцува”

Любопитно

30 медала и 20 грамоти за принос в съхранението и препредаването на българския фолклор присъдиха двете журита на участниците в 53-ия Националния събор на народното творчество “Китна Тракия пее и танцува” в Хасково.

Както Haskovo.info писа, фестивалът бе преместен заради дъжда в събота на сцените в читалище “Заря” с жури – председател акад. Крум Георгиев и членове Златка Тимонова и Мариана Славова и в Младежкия център с жури – председател Фанка Койнарова и членове Иван Иванов и Александър Милушев.

Ето и пълното класиране от националния събор:

ПЪРВО МЯСТО – ЗЛАТНИ МЕДАЛИ

1. Женска певческа група за автентичен фолклор, НЧ „Заря-1957“, с.Минерални бани, община Минерални бани
2. Детско-юношески танцов състав, НЧ „Войвода Генчо Къргов-1920“, гр.Гурково, община Стара Загора
3. Тонка Гаджева, НЧ „Заря-1957“, с.Минерални бани, община Минерални бани
4. Детска вокална група „Изворче“, НЧ „Заря-1957“, с.Минерални бани, община Минерални бани
5. Група за автентичен фолклор и народни обичаи, НЧ „Св.св.Кирил и Методий-1924“, с.Елена, община Хасково 6. Вокална група „Зора зорница“, НЧ „Зора-1982“, гр.Хасково, община Хасково
7. Танцов ансамбъл „Южняци“ – детска формация, НЧ „Пейо Яворов-1982“, гр.Хасково, община Хасково
8. Ансамбъл за изворен фолклор „Бакаджик“, гр.Карнобат, община Карнобат
9. Марина Георгиева, ПК „Недялко Царев“, гр.Ямбол, община Ямбол 10. Деляна Манева, с. Чешнегирово, община Садово

ВТОРО МЯСТО – СРЕБЪРНИ МЕДАЛИ

1. Народен хор „Фолклорна дъга“, НЧ „Проф.д-р Асен Златаров-1961“, гр.Хасково, община Хасково
2. Детска група за автентичен фолклор ,,Дъга“, НЧ „Кирил и Методий -1952”, с.Караманци, община Минерални бани
3. Сейде Юсеин, НЧ „Георги Топузов-1947“, гр.Хасково, община Хасково
4. Стоил Никленов, НЧ „Светлина-1914“, с.Орешец, община Харманли
5. Елена Бамбалова, НЧ „Просвета-1949“, с.Оряхово, община Любимец
6. Фолклорен състав за автентични песни „Люлинци“, Културен център „Люлин“ , гр.София
7. Детски танцов ансамбъл „Южняче“, ОП „Младежки център“, гр.Хасково, община Хасково
8. Детски танцов състав „Пъстрица“, НЧ „Тракия-2008“, гр.Хасково, община Хасково
9. Иванка Гинчева, НЧ „Св.св.Кирил и Методий-1997“, с.Стамболийски, община Хасково
10. Теодора Калайджиева, ДГ №15 „Слънце“, гр.Хасково, община Хасково

ТРЕТО МЯСТО – БРОНЗОВИ МЕДАЛИ

1. Женска група за автентичен фолклор, НЧ „Св.св.Кирил и Методий“, с.Дебръщица, община Пазардж 2. Танцова фолклорна група, НЧ „Светлина-1929“, с.Черепово, община Харманли
3. Анастасия Пилева, гр. Хасково, община Хасково 4. Николета Жулианова, НЧ „Климент Охридски“, гр.Хасково, община Хасково
5. Театрална група „Аида“, НЧ „Христо Ботев-1928“, с.Спахиево, община Минерални бани
6. Група за народни песни при сдружение КИФУ, Клуб на инвалидите с физически увреждания, гр.Хасково, община Хасково
7. Женска фолклорна група “Надежда”, НЧ “Хр.Смирненски – 1925”, гр.Садово, община Садово
8. Група за народни хора „Китка“, с.Голямо Асеново, община Димитровград
9. Виктория Начева, НЧ “Хр.Смирненски – 1925″, гр.Садово, община Садово
10. Дария Христова, ДГ №15 „Слънце“, гр.Хасково, община Хасково

ГРАМОТА ЗА ПРИНОС В СЪХРАНЕНИЕТО И ПРЕПРЕДАВАНЕТО НА БЪЛГАРСКИЯ ФОЛКЛОР се присъжда на:

1. Петронка Авджиева, НЧ „Иван Вазов-1978“, гр.Хасково, община Хасково
2. Детска група за автентичен фолклор ,,Дъга“, НЧ „Кирил и Методий -1952”, с.Караманци, община Минерални бани
3. Група за автентичен фолклор „Златица“, НЧ „Просвета-1921“, с.Злато поле, община Димитровград
4. Фолклорна група, НЧ „Пробуда-1927“, с.Бряст, община Димитровград
5. Женска певческа група, НЧ „Цвят-1898“, с.Узунджово, община Хасково
6. Група „Орешански баби“, НЧ „Светлина-1914“, с.Орешец, община Харманли
7. Фолклорна група „Тракийска дъга“, НЧ „Тракия-2008“, гр.Хасково, община Хасково
8. Родопска фолклорна група, НЧ „Заря – 1903“, с.Малево, община Хасково
9. Женска фолклорна група, НЧ „Пробуда – 1905“, с.Криво поле, община Хасково
10. Група за автентичен фолклор, НЧ „Св.св.Кирил и Методий-1997“, с.Стамболийски, община Хасково
11. Певческа група, НЧ „Отец Паисий – 1925“, с.Войводово, община Хасково
12. ОУ „Иван Вазов“, гр.Свиленград, община Свиленград
13. Група за автентичен фолклор, НЧ „Отец Паисий – 1925“, с.Левка, община Свиленград
14. Фолклорна група “Златна есен” , ПК „Недялко Царев“, гр.Ямбол, община Ямбол
15. Фолклорна група „Горски славей“, НЧ „Изгрев-2008“, с.Върбово, община Харманли
16. Веселин Арабаджиев, НЧ „Заря – 1903, с.Малево, община Хасково
17. Фолклорна група „Росна китка“, НЧ „Аспарух Лешников-2015“, гр.Хасково, община Хасково
18. Женска група за автентичен фолклор, НЧ „Съзнание-1819“, с.Жълти бряг, община Стамболово
19. Гайдарска група, гр.Хасково, община Хасково 20. Група за фолклорни песни, НЧ „Изгрев“, с.Книжовник, община Хасково

Още новини

loading...

Вашият коментар

Haskovo.info не носи отговорност за коментарите. Моля, пишете на кирилица и не използвайте обиди, клевети и лични нападки. Подобни коментари може да бъдат премахнати. Можете да докладвате за неподходящи коментари чрез формата за контакт в сайта.