„Хасково 1957“ разби „Бенковски“ с 4:1

ИлюстрацияВоденият от Илиан Киряков и Недялко Петров отбор „Хасково 1957“ победи като домакин отбора на „Бенковски“ (Симеоновград) с 4:1.
Двубоят се игра пред около 50 човека на стадиона в село Горски извор, където „Хасково 1957“ играе домакинските си мачове. В началото на срещата гостите владееха повече топката. Малко по-късно „Хасково“ успокои играта си и взе инициативата. Това доведе до много положения пред вратата на гостите. В едно от тях нападателят на домакините Диян Колев излезе сам срещу вратаря на Симеоновград и откри резултата.

Хасковлии продължиха с атаките което доведе до изпълнението на корнери. при един от тях играещият треньор Илиан Киряков засече топката и така удвои резултата. Доминацията на домакините продължи до края на първото полувреме. Емилиян Маджаров се възползва от неразбирателство в защита на гостите и успя да спечели дузпа, която бе реализирана точно от Тодор Тодоров. Първото полувреме завърши с резултат 3:0.

В началото на вторите 45 минути гостите намалиха резултата. Малко по-късно домакините отбелязаха още един гол за крайното 4:1 като голмайстор този път стана Ясен Гергинов, заменил Диян Колев.