Гришо с експресна победа на Australian Open

Григор ДимитровГригор Димитров не беше в настроение за дълъг престой под изгарящото австралийско слънце и само за 69 минути се разправи с Дъстин Браун с 6-2 6-3 6-2 на старта на тазгодишния Australian Open, съобщава TennisKafe.com.

Първата ни ракета има да защитава 360 точки от достигнатия през 2014-а четвъртфинал и експресната победа над 30-годишния германец беше перфектното начало.

Следващият съперник на българина е Лукаш Лацко, който надделя трудно над Максимо Гонсалес в пет сета – 4-6 6-2 7-5 6-7(4) 6-1.

Хасковлията и словака не са се срещали на ниво ATP. През 2012 г. българинът надиграва словака със 7-5 6-3 на чалънджъра в Орлеан, Франция.