Димитровградчанка стана шампион с волейболния „Левски“, „Раковски“ продължава похода

ВолейболДимитровградчанката Зорница Янева спечели титлата с волейболния „Левски“ (София) при девойките старша възраст.

Зори излезе от школата на димитровградския клуб „Раковски“ и вече два сезона се състезава успешно за „сините“.

В „Левски“ играе друга волейболна надежда от Димитровград – Ива Николова, която се състезава в младшата възраст.

Волейбол„Раковски“ продължава борбата за класиране на финалите при девойките младша възраст. На зоналния шампионат в Казанлък те заеха 3-то място, като записаха две загуби и една победа над „Лидер“ (Пазарджик) вчера с 3:0 гейма. Така димитровградчанки ще участват на турнир с третите отбори от другите 3 групи.

Подготовка за участие във финали провеждат и малките момичета в клуба.

Момичетата до 12 г. заминават за Казалнък на финален турнир на 27-28 май. Момичетата до 13 г. ще участват на финалите във Спортпалас (Варна), които започват на 30 май.

Момичетата до 10 г. са сред най-добрите 8 отбора от регионите „Странджа“ и „Добруджа“ и ще пътуват за Шумен на 8-9 юни.