„Хасково“ подчини и „Калиакра“ в мач с 3 дузпи

МачФутболният „Хасково 2009“ продължи с победния си ход през пролетта на Ямача като в среща от 19-я кръг на „Б“ група надви „Калиакра“ (Каварна) с 2:0.

Точни за домакините бяха Недялко Хубенов в 46-ата минута и Емил Ангелов от дузпа в 60-ата.

Срещата ще се запомни и с още две пропуснати дузпи. Първият 11-метров наказателен удар изтърва Влади Узунов в продължението на първото полувреме, а при резултат 2:0 същото упражнение повториха и гостите.

Емо Ангелов пък бе изгонен след като бе съборен в наказателното поле на „Калиакра“ и получи жълт картон за симулация, а след неговия протест съдията Людмил Павлов му вдигна втори жълт и съответно червен картон.

„Хасково“ остава на втората позиция във временното класиране с актив вече от 37 точки, като в следващия кръг на 12 април гостува на „Пирин“ (Разлог).