„Торнадо“ спечели 14 медала на световната купа в Словения

Карате40-та Кофукан световна купа се проведе в Словения. Хасковският спортен клуб „Торнадо“ бе представител за Кофукан България и участва с 9 състезатели. Те се представиха отлично като спечелиха за България 2 златни, 4 сербърни и 8 бронзови медала.

На ката при младежите Щилян Пеев спечели сребърен меда, а Богдан Бонев – бронзов. При девойките Елена Христова стана трета.

На кумите при младежите над 65 кг. Богдан Бонев стигна до второто място, а Щилян Пеев е трети. Елена Христова се окичи с бронза на кумите.

Отборно на ката хасковлии триумфираха с първото място.

Николай Стефанов стана първи на ката при юношите, а трети са Мариян Найденов и Александър Христов. Бронзов медал при девойките спечели Габриела Стефанова.

Юношите ни са втори отборно на ката.

Мариян Найденов завоюва среброто на кумите при юношите, а Габриела Стефанова стана трета.

Останалите двама състезатели също се представиха отлично при дебюта си на такова състезание като Дуйгу Салиева зае 5-то място на ката и кумите при момичетата до 12-13 г., а Руси Тянков – 5-то място на кумите при юношите 14-15 г.