„Хасково“ отпадна от „Дунав“, играе за бронза

БаскетболБаскетболният „Хасково 2012“ отпадна в полуфиналите на националната лига от шампиона „Дунав 8806“ (Русе).

Хасковлийки загубиха четвъртата среща от серията в зала „Дружба“ с 60:64. и така отстъпиха с 1:3 победи. Вчера „червено-белите“ разбиха русенки с 20 точки разлика. Днес от „Дунав“ отговориха на предизвикателството с по-активна игра. Гостите спечелиха първата част с 17:12. Момичетата на треньора Елена Станкова се мобилизираха и до полувремето успяха да обърнат резултата за 35:34.

След почивката русенки отново поведоха, като чак през последните 10 минути успяха да увеличат преднината си до 6 т. и така спечелиха срещата.

На финала „Дунав“ ще се изправи срещу „Левски“ (София), а „Хасково“ ще се бори за бронзовите медали с „Нефтохимик“ (Бургас). В малкия финал се играе до две победи от три мача, като датите са 24, 26 и 29 април.