„Хасково“ възкръсна и удари „Ботев“, всички конкуренти бият

МачФутболистите на „Хасково 2009“ възкръснаха след трите поредни загуби и победиха като домакини „Ботев“ (Враца) с 1:0.

МачВ герой за хасковлии за пореден път се превърна Недялко Хубенов, който се появи в началото на второто полувреме и в 58-ата вкара победното попадение.

Всички преки конкуренти за влизане в „А“ група също постигнаха победи като гости и така развръзката остана за последния кръг, когато на 17 май „Хасково“ гостува на „Банско“.

Във временното класиране „червено-белите“ са втори с 43 точки, колкото има и „Добруджа“, но с по-лоша голова разлика. Четвърти е „Банско“ с 42, а пети – „Монтана“ с 41 т.