„Димитровград“ със сребро от международен турнир по борба

БорбаБорците от клуб „Димитровград“ спечелиха второто място на силния международен отборен турнир свободен стил в Снина, Словакия.

Нашите участваха за първи път в състезание с подобен регламент. Отбор срещу отбор с по един участник в 10-те официални категории за кадети. На турнира имаше както национални отбори като Украйна и Словакия, така и клубни, подсилени с борци от други клубове. „Димитровград“ се представи със състезатели само от школата си.

Възрастта „кадети“ допускаше да участват борци, родени до 1997 г. и въпреки че половината ни отбор бе съставен от момчета  1999 и 2000 г. нашите бяха на ниво. Съставът ни: Иван Иванов (42 кг.), Димитър Тодоров (46 кг.), Делчо Нейчев (50 кг.), Иван Бадавров (54 кг.), Микяй Наим (58 кг.), Митко Бонев (63 кг.), Велико Великов (69 кг.), Павел Иванов (76 кг.), Богомил Бонев (85 кг.) и Драгомир Димов (100 кг.) постигна следните резултати: победи срещу националния отбор на Словакия със 7:3, „Лвов“ (Украйна) с 6:4, „Берое“ (Стара Загора) с 6:4, „Могильов“ (Беларус) с 9:1 и загуба от украинските национали с 4:6.

Така въпреки тежкият почти 20-часов път и регламента на турнира (5 срещи за един ден), нашият отбор зае престижното II-ро място в крайното класиране. Много добре бе, че всеки един от нашите състезатели постигна поне една победа, а четирима – Микяй, Велико, Богомил и Драгомир, спечелиха всичките си 5 срещи, доволни са от клуба.