„Хасково“ загуби дербито на дъното с „Марек“

МачФутболистите на „Хасково 2009“ загубиха домакинството си от 13-ия кръг на „А“ група срещу „Марек“ (Дупница) с 0:1.

Единственото попадение в срещата падна още в 6-ата минута. Топката бе центрирана в наказателното поле и Еньо Кръстовчев я заби в мрежата на домакините.

МачХасковлии, които в тази среща играха с резервните си черни екипи, се опитаха да отговорят с по-активна игра, но най-чистото положение се откри в 40-ата минута, когато Деян Лозев уцели напречната греда на врата на „Марек“.

През втората част имаше няколко разбърквания пред вратата на гостите, но до гол така и не се стигна. Срещата бе нервна и на няколко пъти имаше разправии между играчите на двата отбора.

За „Хасково“ мача започнаха: Николай Банков, Атанас Кръстев, Иван Скерлев, Николай Димитров, Педро Еуженио, Георги Коруджиев, Владислав Узунов, Майкъл Тевия, Деян Лозев, Дончо Атанасов и Емил Ангелов.

След почивката в игра се появиха Димитър Алексиев, Атанас Чепилов и Джихат Кямил, на мястото на Кръстев, Узунов и Атанасов.

„Хасково“ остава на последното място във временното класиране с актив от 4 т. в Следващия кръг на 2 ноември момчетата на старши треньора Емил Велев гостуват на „Локомотив“ (Пловдив).