„Хасково“ удари „Банско“ с 3:0 за Купата

КупаФутболистите на „Хасково 2009“ постигнаха класическа победа с 3:0 като домакин над „Банско“ в първата среща от 1/8-финалите за Купата на България.

Купа„Червено-белите“ започнаха силно мача и още до 8-ата минута водеха с 2:0. Точни бяха Атанас Чепилов, който красиво прехвърли вратаря на гостите 6 минути след първия съдийски сигнал. Две минути по-късно Димитър Алексиев посрещна центрирана топка и я прати във вратата на „Банско“. До края на полувремето и двата отбора си разминаха по няколко опасни положения. Джихат Кямил оформи крайното 3:0 след час игра и така момчетата на старши треньора Емил Велев взеха солиден аванс преди реванша на 3 декември в Банско.

Дебют за „Хасково“ направи новото попълнение Олег Шалаев, който също имаше възможност да отбележи.

Haskovo.info припомня, че „Хасково 2009“ елиминира на 1/16-финалите „Септември“ (Симитли) след победа като гост с 3:1.

На 2 ноември от 14.30 часа „Хасково“ гостува на „Локомотив“ (Пловдив) в среща от 14-ия кръг на „А“ група.