Баскетболистките се върнаха на победния път с бой над „Левски“ в София

Баскетбол, архивБаскетболистките на „Хасково 2012“ се завърнаха на пътя на победите в Националната лига след успех над „Левски“ в София със 112:91.

Момичетата на старши треньора Елена Станкова започнаха вихрено срещата и още след първата четвърт водеха с 29:11. Темпото продължи и до почивката, на която нашите се оттеглиха при резултат 64:39.

През второто полувреме в столичната зала „Универсиада“ отново по-добри бяха хасковлийки и заслужено победиха с разгромния резултат.

Сиера Уорън наниза 33 точки, а по 26 вкараха Олга Дубровина и Анита Тейлане.

Haskovo.info припомня, че след 7 поредни победи „Хасково“ допусна домакинска загуба срещу „Нефтохимик 2010“ с 63:65 след много претенции към съдийството.

На 20 декември лидерките във временното класиране отново гостуват – на „Рилски спортист“ в Самоков.