„Хасково 2012“ завърши годината по шампионски

Баскетбол, архивБаскетболистките на „Хасково 2012“ завършиха 2014-а по шампионски с разгромна победа над „Рилски спортист“ в Самоков с 97:65.

Момичетата на старши треньора Елена Станкова бяха класи над съперника и на почивката водеха с 59:30. Силната игра на хасковлийки продължи и през второто полувреме и така се стигна до поредната разгромна победа. Това бе последният мач на баскетболистките за календарната година.

Ралица Нанева реализира 26 точки, Олга Дубровина записа 25, а Сиера Уорън се отчете с 21 т.

Така „Хасково 2012“ заслужено е на върха във временното класиране с актив от 9 победи и една загуба и е фаворит за титлата.

Haskovo.info припомня, че „Хасково 2012“ и Елена Станкова спечелиха призовете за отбор и треньор на годината на община Хасково.