„Хасково 2012“ с инфарктна загуба в дербито на 13-я кръг

Баскетбол, архивБаскетболистките на „Хасково 2012“ загубиха инфарктно дербито от 13-я кръг на Националната лига от прекия конкурент „Нефтохимик 2010“ в Бургас със 72:74.

На практика бургазлийки спечелиха срещата с преднината, която натрупаха в първата четвърт, завършила 27:14. На полувремето резултата вече бе 43:32, а малко преди края на мача – 68:68.

Така малко не достигна на момичетата на старши треньора Елена Станкова да обърнат мача, както сториха при последната си визита край морето.

За „Хасково“ 27 точки вкара Анита Тейлане, а Олга Дубровина завърши с 25 т.

В следващия кръг на 31 януари хасковлийки приемат „Рилски спортист“ (Самоков), като домакинството е последното от тези без публика.