Баскетболистките биха „Рилецо“ с едно полувреме игра

БаскетболБаскетболистките на „Хасково 2012“ биха като домакин „Рилски спортист“ (Самоков) без да се напрягат със 76:61.

Хасковлийки показаха, че са по-добрият отбор още в първите минути. Първата четвърт завърши при резултат 28:13, а до почивката преднината им набъбна до 50:32.

БаскетболМомичетата на старши треньора Елена Станкова сякаш решиха, че са си свършили работата и през второто полувреме допуснаха преднината им на моменти да бъде стопена до 8 точки. Подценяването обаче трая десетина минути след което нашите отново вдигнаха оборотите и увеличиха аванса си.

С 21 точки се отчете Анита Тейлане, а с 20 т. Ралица Нанева.

Това бе и последното домакинство пред празни трибуни. Най-верните фенове обаче отново подкрепяха отбора пред монитори от фоайето на зала „Дружба“.

В следващия кръг на 6 февруари хасковлийки гостуват на „Левски“ (София).