„Левски“ смаза „Хасково“ с 8:0

ИлюстрацияФутболният „Хасково 2009“ записа една от най-тежките си загуби с 0:8 от „Левски“ в София.

Попаденията заваляха още от самото начало на срещата, като до почивката разгромът вече бе сигурен – 0:4. През втората част „сините“ вкараха още 4. Голмайсторите са: Валери Домовчийски (2, 17 минута), Антонио Аниете (10, 90), Мигел Бедоя (23), Божидар Краев (46), Емил Нину (64), Лукаш Гикевич (90+2).

Хасковлии имаха възможности за гол, които се откриха пред Мартин Райнов, Димитър Алексиев и Григор Долапчиев, но те не успяха да реализират.

Срещата за „Хасково“ започнаха: Кирил Акалски, Иван Скерлев, Тейнур Марем, Тихомир Трифонов, Димитър Андонов, Педро Еуженио, Мартин Райнов, Станислав Маламов, Вълчан Чанев, Григор Долапчиев, Деян Лозев.

Още до почивката бяха сменени Марем и Чанев, а през втората част бе изваден Долапчиев. На техните места се появиха Кирчо Крумов, Димитър Алексиев и Димитър Влахов.

На 3 март от 14 часа „Хасково“ отново излиза срещу „Левски“, но на Ямача в среща реванш от 1/4-финалите за Купата на България, като след първата среща резултата е 0:3.

В шампионатна среща от 21-ия кръг на 7 март от 14.30 часа „Хасково“ приема „Славия“.