Баскетболистките смачкаха „Дунав“ и са на финала за Купата

ИлюстрацияБаскетболистките на „Хасково 2012“ победиха шампионките от „Дунав 8806“ (Русе) със 78:69 и се класираха на финала за Купата на България. Турнирът се играе в Бургас.

Момичетата на старши треньора Елена Станкова стъпиха здраво в срещата и след първите 10 мин. вече водеха с 21:13. Хасковлийки се оттеглиха на почивката с преднина от 37:33.

Второто полувреме също започна силно, като нашите не изпуснаха мача от контрол до края на срещата и заслужено спечелиха полуфинала.

Олга Дубровина записа 28 точки, Анна Кириенко реализира 25, а 15 т. добави Ралица Нанева.

Утре „Хасково“ ще излезе във втория си пореден финал за Купата срещу домакините от „Нефтохимик 2010“, които отстраниха миналогодишният носител на трофея „Монтана 2003“.