„Хасково 2012“ се размина с Купата след 59:67 в Бургас

ИлюстрацияЗа втора поредна година баскетболистките на „Хасково 2012“ стигат до финала, но в него се разминават с трофея.

Днес момичетата на старши треньора Елена Станкова загубиха решителния сблъсък срещу домакините от „Нефтохимик 2010“ с 59:67.

Хасковлийки започнаха силно срещата и след първата четвърт водеха с 18:17. Последва силен период за „Нефтохимик“, които се оттеглиха на почивката при 40:28 в своя полза.

Бургазлийки добавиха още 12 точки към преднината си в началото на второто полувреме. „Хасково“ се вдигна в последната част, но силите стигнаха единствено да се стопи големия пасив.

Ралица Нанева отбеляза 23 точки, а 15 вкара Анита Тейлане.