6 медала за атлетите на „Хеброс“ от София, Николета – златна

ТурнирОбщо 6 медала спечелиха атлетите от клуб „Хеброс“ – Харманли на турнира „Децата на София“, който се проведе на Националния стадион „Васил Левски“.

ТурнирШампионка на 400 м при момичета до 16 г. стана Николета Стоянова с резултат 64.4 сек.

Със сребърен медал в същата възрастова група в скока на дължина се окичи Виктория Иванова с 5.28 м. Четвърта в сектора за висок скок пък е Михаела Тодорова със 140 см.

Преслава Пачеманова спечели сребърен медал на висок скок при девойки младша със 155 см. Тя стигна и до четвъртото място на скок на дължина с резултат от 5 м.

В тласкането на гюле при девойките младша сребърна е Весела Алексиева с 11.02 м.

Димитър Господинов пък спечели бронзов медал на тласкане на гюле с резултат 12.10 метра. Съотборничката му Ивет Тодорова също се окичи с бронза в бягането на 60 метра с време 8.39 сек.

Така атлетите от Харманли демонстрираха отлична форма преди летните държавни първенства.