Хасковлии с куп медали от държавното по аеробика в Боровец

МедалистиХасковските състезатели по спортна аеробика спечелиха куп медали от държавното първенство за деца, юноши и девойки в Боровец.

МедалистиКлуб „Мега спорт“ спечели 16 медала – 7 златни, 4 сребърни и 5 бронзови.

Във възрастова група 9-10 г. – малка формация – клас Б – бронзов медал за Антония Филипова, Даниела и Божидара Тоневи. Във възрастова група 11-14 г. – малка формация – клас Б – бронзов медал за Елена Петрова и Виктория Христова.
Във възрастова група 7-8 г. – индивидуално момчета бронзов медал за Николай Стафанов. Във възрастова група 7-8 г. – индивидуално момичета – 7 място за Теодора Велчева. Във възрастова група 7-8 г. – категория тройки сребърен медал за Ния Кирчева, Николай Стефанов и Теодора Велчева.

Във възрастова група 9-11 г. – индивидуално момчета златен медал за Румен Янакиев и 4 място за Стивън Панайотов. Във възрастова група 9-11 г. – индивидуално момичета златен медал за Борислава Иванова, 4 място за Алекс Ангелова и 8 място за Павела Митева. Във възрастова група 9-11 г. – категория тройки – бронзов медал за Борислава Иванова, Алекс Ангелова и Павела Митева. Във възрастова група 9-11 г. – категория групи сребърен медал за Румен Янакиев, Александра Янкова, Мария Габрова, Алекс Ангелова и Павела Митева.

МедалистиВъв възрастова група 12-14 г. – индивидуално момичета златен медал за Дамла Арабаджи, бронзов медал за Християна Кайрякова и 7 място за Михаела Василева.

Във възрастова група 12-14 г. – категория тройки – златен медал за Дамла Арабаджи, Християна Кайрякова и Моника Мишева и сребърен медал за Михаела Василева, Кристина Добчева и Никол Стоименова. Във възрастова група 12-14 г. – категория групи – златен медал за Дамла Арабаджи, Християна Кайрякова, Моника Мишева, Михаела Василева и Кристина Добчева.

Във възрастова група 15-17 г. – индивидуално момичета златен медал за Дарина Пашова и 6 място за Габриела Черкезова. Във възрастова група 15-17 г. – категория тройки златен медал за Дарина Пашова, Габриела Черкезова и Симона Благоева. Във възрастова група 15-17 г. – категория групи сребърен медал за Нина Ценова, Габриела Черкезова, Симона Благоева, Росица Ванчева и Стефани Атанасова.

Всички състезатели, които се класираха до 6 място на Държавното първенство ще участват на предстоящия международен турнир за деца, юноши и девойки, който ще се проведе на 1-3 май в Боровец.

МедалистиСъстезателите Дарина Пашова, Нина Ценова,Габриела Черкезова, Симона Благоева, Росица Ванчева и Стефани Атанасова спечелиха квота за Европейското първенство в категория индивидуално девойки, тройки и групи, което ще се проведе ноември месец в Португалия.

Независимо от контузените състезатели и заместването им в последния момент в две съчетания, представянето на състезателите от клуб „Виолена“ беше според очакванията – 3 златни и три бронзови медала. Дебютантите ни в ГР „Б“ не можаха да се преборят за медал и останаха на 5 място, ТР 9-11 г. на Димова, Колева и Хаджииванова останаха на 4 място, като малко не им достигна да се окичат с медал. Безапелационният Баротев (макар отново със сериозна кунтузия) спечели златни медали в индивидуалната надпревара, при смесените двойки заедно с Ива Ангелова и при Групите отново с Ива Ангелова и трима състезатели от Самоков. Стела Иванова и Деметра Лачева (дебютанти при 15-17 г.) са с бронзов медал също в категория групи, заедно с трима състезатели от Самоков. С бронзови медали са и Дара Стефанова при 7-8 г. и ГР 9-11 г. Димова, Колева, Заркова, Катранджиева и Георгиева. Само след броени дни предстои участието на 10 състезатели на Международен турнир Боровец, където участие ще вземат над 25 държави.

Хасковлийката Минна Ангелова, която се състезава за клуб „АМД-Пловдив“ също спечели квота за Европейското първенство. Тя се окичи със сребърен медал и сега е на едноседмичен лагер на Боровец преди петъчния кръг от световната купа. Ангелова сподели за Haskovo.info, че състезанието ще е много силно, защото идва целият елит на аеробиката.