Два златни медала и бронз за „Виолена“ от Боровец

МедалистиС два златни и един бронзов медал се връщат състезатели от хасковския клуб по аеробика „Виолена“ от Международния турнир провел се на Боровец, непосредствено след държавното и лагер-сбора на утвърдения национален отбор за Европейското първенство.

Тихомир Баротев за пореден път доказа класата си и с оценка от 20,250 в индивидуалната надпревара спечели безапелационно златния медал пред Florian Bugalho FRA-19,550 и Davide Nacci ITA-19,450.

МедалистиПри най-атрактивната категория смесените двойки Баротев заедно с Ива Ангелова в изключително оспорвана борба отново се окичиха със златен медал заедно с двойката на Италия с равни оценки от 19,900.

В категория групи Баротев и Ангелова заедно с трима състезатели от Самоков спечелиха бронзов медал. Допусната грешка при изпълнение на упажнение им попречи и тук да се изкачат на най-високата стълбичка. Златният медал спечели Франция, а сребърният – Унгария.

При 9-11 г. групата на Димова, Колева, Заркова, Катранджиева, Георгиева остана на 4-то място, Деница Колева – 12 място.

Изключително силно състезание, съпътствуващо Световна купа Боровец за мъже и жени. С участие на 26 държави при юноши и девойки и мъже и жени състезанието е най-силното от всички Международни турнири провеждани на Боровец и от специалистите се коментира, че е най-сериозната и силна квалификация за Европейското първенство през ноември в Португалия.