„Хасково“ би свиленградчани с 3:1 в домакинство на Ямача

МачФутболният отбор на Хасково постигна домакинска победа над ФК „Свиленград II“.

Двубоят се игра на стадион Хасково пред около 50 зрители дошли да подкрепят футболистите в срещата им от А областна група. Мачът започна с териториален превес на ФК „Хасково“ и още в 10-ата минута те успяха да реализират попадение след центриране отляво на Димитър Димитров и точен удар с глава на новото попълнение в тима Николай Скерлев.

МачИ след този гол домакините продължиха с атакуващата игра, като греда успя да удари Делчо Корчев, който изстреля топката от около 30 метра, но до нов гол така и не се стигна през първото полувреме, което завърши 1:0. Това се случи в началото на вторите 45 минути, като след перфектно изпълнен корнер от страна на Мехмед Сабри, противников играч опита да изчисти топката, която се удари в коляното на играещия треньор на „Хасково“ Илиан Киряков и се оплете в мрежата на вратата на гостите.

МачОстана време и за влезлия на почивката централен нападател Ивайло Инджов да запише името си сред голмайсторите в мача. След центриране отдясно на вездесъщия в този двубой капитан на хасковлии Тодор Тодоров, Инджов успя да засече от воле коженото кълбо в десния ъгъл на вратата на свиленградчани за 3:0.

В 80-ата минута гостите успяха да отбележат гол след неразбирателство в защитата на домакините за крайното 3:1.

В следващия кръг на 18 октомври от 16 ч, момчетата на Илиан Киряков играят като гости на „Възход“ (Радиево), които домакинстват мачовете си в село Добрич.

Съставът на „Хасково“: Семави Сюлейман (Васил Христов), Мехмед Сабри, Иван Ванчев (Недялко Петров), Мирослав Динков, Емил Суров (Владимир Петров), Делчо Корчев (Ивайло Инджов), Илиан Киряков, Христо Стойчев, Тодор Тодоров (к), Димитър Димитров (Милко Милков), Николай Скерлев.