Героичен „Хасково 2012“ би в Монтана и остава в битката за титлата

ИлюстрацияБаскетболистките на „Хасково 2012“ изиграха героичен мач и победиха „Монтана 2003“ като гост с 85:84.

Момичетата на старши треньора Елена Станкова бяха опрени до стената след двете загуби в Хасково и при трета такава щяха да останат със среброто.

Въпреки трудното начало на мача, в което домакините имаха надмощие и водеха на полувремето с 11 точки, хасковлийки намериха сили за обрат.

Той дойде след много силно второ полувреме и последни 10 минути, в които „Хасково 2012“ отбеляза цели 31 точки срещу 20 от домакините.

Мея Тирера бе над всички за успеха с 34 точки, а Катерина Рудева и Ралица Нанева вкараха съответно 17 и 16 т.

Така финалната серия продължава и в петък отново в Монтана. При втора победа хасковлийки ще играят решителния пети мач в зала „Дружба“ в Хасково.