Хасковските състезатели се завърнаха с медали от държавното по аеробика

Хасковските състезатели се завърнаха с медали от Държавното първенство по спортна аеробика в Пловдив.

Държавното първенство определи националния отбор, който ще представи България на Световното първенство по спортна аеробика в Баку в края на май. От „Мега спорт“ са доволни, че трима от състезателите на клуба – Кристина Костова, Нелиз Нури, Атанас Благоев извоюваха своите места в националния отбор след успешното си представяне.

Групи:

1 място – Никол Колева, Николета Серафимова, Никол Стоилова, Аделина Некезова, Карделен Мераджъ

Групи:
1 място – Анджелина Карева, Мишел Михайлова, Антония Благоева, Дария Русева, Мария Вълчева

Тройки:
1 място – Нелиз Нури, Моника Джамбова (АМД – Пловдив), Марина Тандова (АМД – Пловдив)

Групи:
1 място – Атанас Благоев, Кристина Костова, Моника Джамбова (АМД – Пловдив), Християна Златанова (АМД – Пловдив), Александър Мишинков (АМД – Пловдив)

Възрастова група 15-17 години

Групи:
2 място – Тея Далова, Валерия Параскова, Рая Николова, Тереза Желязкова, Антония Филипова

Сребърна медал при мъжете спечели Ангел Казаков. Силно представяне и за Дия Параскова, Магдалена Хаджиева, Анастасия Начева, Михаела Стоилова, Моника Манолова, Габриела Колева, Елеонора Милкова, Таня Николаева, Велислава Мазгалова, Ивайла Чакмакова, Петя Карамфилова, Джемре Стефанова.

От „Виолена“ отправят молба за съдействие, защото нямат подходяща зала за тренировки. Тихомир Баротев при мъжете спечели златен медал при тройките. Ивайла и Дани Георгиеви, Виктория Иванова са 4-ти при тройки 12 – 14 г., а Мария Хвойнова и Надежда Бечева са 8-ма и 9-та. При 5 – 6 г. Алекс и Мелиса са със златни медали.

От състезанието за Б КЛАС Габриела Карева е със сребърен медал при индивидуално 9 – 11 г., в двойка с Калин Минчев са със златен медал, и двамата още с Виктория Бакърджиева, Михаела Кориева и Николета Василева са отново със златен медал при ГФ 9 – 11 г. Виктория Бакърджиева остана 4-та. МФ 12 – 14 Зорница Дойчева, Велина Илиева, Мариета Генчева останаха 4-ти.

В отборната надпревара при мъже и жени Стела Божинова, Лиляна Димитрова, Никол Стоименова, Симона Иванова, Мелиса Башаран спечелиха сребърната купа, а Божидара Делчева сребърен медал при индивидуалната надпревара.