„Саяна Хасково“ остава в челото след нов успех, победа и за Димитровград

Футболистите на „Саяна Хасково“ продължават с успешното си представяне в първенството на Трета лига.

В среща от 5-ия кръг хасковлии показаха силна игра и заслужено победиха като домакини „Родопа“ (Смолян) с 2:0. Преди почивката се разписа Атанас Велев, а през второто полувреме точен беше Вълчан Чанев. Още в първите минути на срещата играч на гостите получи травма в рамото и беше откаран с линейка в болницата.

Димитровград прекъсна лошата си серия и също се поздрави с победа. Димитровградчани удариха гостуващия „Асеновец“ (Асеновград) с 3:1.

Хасково и „Загорец“ (Нова Загора) са на първо и второ място във временното класиране с по 13 точки, а Димитровград излезе девети със 7 т.

В следващия кръг на 11 септември „Саяна Хасково“ гостува на Несебър, а Димитровград играе в Пловдив срещу втория отбор на „Локомотив“.