Даниел Николов започна с победа в Глазгоу

Хасковлията Даниел Николов стартира с победа на международния турнир по бадминтон в 󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿Глазгоу (Шотландия) с награден фонд 15 000 долара, съобщават от федерацията.

В първия кръг българинът победи Якоб Нилсон от Швеция с 21:11, 18:21, 21:16 за час игра. Двубоят завърши след полунощ българско време. В първия гейм Николов поведе с 12:4 и до края нямаше проблеми. Във втората част Нилсон направи серия от 10:0 и взе аванс от 18:7, след което изравни. В третия гейм хасковлията поведе с 16:9, допусна изравняване, но след това с пет поредни точки успя да затвори мача. Следващият съперник на Николов е Йоаким Олдорф от Финландия.

Габриела и Стефани Стоеви пък отпаднаха на четвъртфиналите на турнира по бадминтон от сериите Супер 1000 в Бали (Индонезия) с награден фонд 850 000 долара. На двойки хасковлийките, които са пети поставени в схемата, отстъпиха на третите Йонколфан Кититаракул и Равинда Прайонджай от Тайланд с 10:21, 14:21. Двубоят продължи 42 минути.

Двукратните европейски шампионки сестри Стоеви, които са №11 в световната ранглиста, ще играят в Бали и следващата седмица, защото се класираха за финалите на Световните серии по бадминтон, които започват на 1 декември.