Баскетболистите на Хасково започнаха с победа 2022 г.

Баскетболистите на Хасково записаха победа в първата си шампионатна среща за 2022 г.

Хасковлии се наложиха след обрат над „Пловдив мамбас“ с 85:68 в среща от 12 кръг на Българската баскетболна лига – Б група. Срещата се игра в Пловдив. На полувремето състезателите на треньора Янко Желев изоставаха с 38:41. След почивката последва серия от 21:1 точки, с която мачът беше обърнат.

31 точки вкара Динко Христов, а 11 т. добави Виктор Колянов. Хасково победи този съперник и през есента в Перущица с 81:61.

След успеха отборът излезе на първо място във временното класиране. В следващия кръг на 16 януари отново в Пловдив Хасково ще играе срещу „Атлетик“ (Куклен).