„Саяна Хасково“ и Димитровград загубиха гостуванията си в Трета лига

Футболистите на „Саяна Хасково“ и Димитровград загубиха гостуванията си в третия кръг на Трета лига.

Хасковлии отстъпиха от „Родопа“ в Смолян с 2:3. Състезателите на треньора Живко Желев на два пъти повеждаха през първата част след попадения на Димитър Алексиев и Митко Плахов, но домакините изравняваха. В края на срещата футболистите на „Родопа“ обаче успяха да отбележат и да спечелят срещата.

Димитровград пък загуби като гост на „Левски“ (Карлово) с 0:1. Попадението падна през второто полувреме.

На 24 август Хасково и Димитровград ще се изправят един срещу друг в областен финал за Купата на България.

В следващия кръг от първенството на 27 август от 18 часа Димитровград приема „Асеновец“ (Асеновград), а на следващия ден в същия час „Саяна Хасково“ домакинства на „Борислав“ (Първомай).