Хасковските клубове с отличия от държавното отборно първенство по спортна аеробика

Приключи Държавното отборно първенство по спортна аеробика за деца, юноши и девойки клас А.

Състезателите на хасковския клуб по аеробика „Мега спорт“ спечелиха 14 медала – 9 златни, 3 сребърни и 2 бронзови, похвалиха се от клуба.

Във възрастова група 7 – 8 години Джемре Стефанова завоюва сребърен медал. Сребърен медал спечелиха и групата в състав Анджела Чиликова, Виктория Асенова, Яна Господинова, Мирослава Митева и Белослава Несторова. Мирослава Митева също така се представи много добре на финалите в индивидуалната надпревара. Тройката на Мирослава, Яна и Виктория Асенова останаха на крачка от медала. Малко след тях се класира и тройката на Анджела, Белослава и Виктория Маврова. С много старание индивидуалното си съчетание изигра и Изабел Вълканова.

Медали5 златни медала завоюваха състезателите във възрастова група 9 – 11 години. Магдалена Хаджиева се качи на най-високото стъпало в категория индивидуално момичета. Нейните съотборнички Галина Стоянова и Михаела Стоилова също се представиха много добре на финалите. В категория тройки Магдалена Хаджиева, Анастасия Начева и Дия Параскова спечелиха златен медал, а Галина Стоянова, Ивайла Трендафилова и Габриела Колева грабнаха бронза. Веднага след тях се наредиха и останалите две тройки в състав Карделен Мераджъ, Аделина Некезова, Никол Стоилова и Джемре Стефанова, Антония Благоева, Михаела Стоилова. Представителят при момчетата Кирил Стратиев също се завърна с два златни медала – в категория индивидуално и при смесените двойки с партньорката си Юлиана Балтова. Първа е и групата на Параскова, Хаджиева, Благоева, Стоилова, Начева. Малка грешка в изпълнението попречи на Стратиев, Балтова, Стоянова, Трендафилова, Колева да вземат медал в категория групи.

Световните шампионки във възрастова група 12 – 14 години Стефани Лечева, Неда Запрянова и Мария Вълчева отново извоюваха златен медал в категория тройки. Те, заедно с двете си партньорки от спортен клуб АМД Пловдив, също спечелиха безапелационно първото място при групите. Златни медали и за Атанас Благоев в индивидуалната надпревара и при двойките – Атанас Благоев и Мария Вълчева. В индивидуалната надпревара при момичетата втора стана Неда Запрянова. Бронз завоюва Стефани Лечева. Отлично се представи и Мария Вълчева, която се нареди веднага след тях. Стабилно изиграване показа и Наталия Красенова, която също все участие във финалите при 15 – 17 годишните.

В оборната надпревара клубът спечели още две купи за първо място във възрастова група 9 – 11 и 12 – 14 години и една купа за второ място във възрастова група 7 – 8 години.

МедалиХасковският клуб „Ултра спорт“ спечели отборното второ място във възрастовата група 9 – 11 г.
Във възрастовата група 9 – 11 г. индивидуално момичета втора е Диана Тенева, на четвърто място е Мишел Михайлова, а шеста се класира Николета Сарафимова. Тройката Д. Тенева, Н. Колева, Н. Сарафимова е втора. Сребърни медали спечели и групата Н. Колева, М. Манолова, М. Михайлова, Д. Тенева, Н. Сарафимова.

Във възрастовата група 12 – 14 г. с бронзовите медали при тройките са П. Карамфилова, Х. Везева, Г. Тодорова. Сребро при групите спечелиха В. Мазгалова, П. Карамфилова, Д. Русева, Г. Тодорова, Х. Везева.

При 15 – 17-годишните вицешампион стана Георги Иванов.

Медали
В Пловдив се проведоха още Национален турнир по спортна аеробика клас С и Държавно отборно първенство за деца, юноши и девойки клас Б.

Със златни медали се завърнаха най-малките ни представители от възрастова група 5-6 години: Мариела Тодорова, Габриела Атанасова, Пламена Балтова, Йоана Талева, Мейра Йълдъз, Божидара Севова, Дамла Халим, Марая Узунова, Мелани Караславова, Кайла Халим, Ивайла Налбантова, Катерина Желева, Перин Ремзи, Мария Недева, Михаела Цветанова, Росица Димова, Никол Петрова, Естефания Вилиева, Ивайла Дикова, Моника Иванова и Деана Василева. Тодорова, Атанасова, Балтова и Талева блестяха и със своите индивидуални съчетания.

При 7-8 и 9-11 годишните отлично се представиха и Никол Дечева, Ива Христова, Елеонора Георгиева, Харияна Зенопян, Ева Георгиева, Дария Атанасова, Чаала Халим и Мария Ибришимова.

5 златни и един сребърен медал донесоха и състезателите ни от Държавното отборно първенство клас Б.

МедалиВ категория индивидуално момичета 7-8 г. за трети пореден път на първото място се качи Елиф Хашим. Малко след нея се наредиха и Пламена Петрова, Анелия Хаджиангелова, Марая Момчилова, Вивиан Димова и Дилай Мюмюн. В категория малка формация 7-8 г. със злато се окичиха Анита Братанова, Георгия Колева и Кайла Хашим, които заедно с Елиф и Пламена завоюваха сребърен медал при големите формации.

На крачка от медала остана втората малка формация в състав Вивиан Димова, Марая Момчилова, които дебютираха в тази категория.

Безапелационна бе победата и на Станислава Христозова, която за трето поредно състезание тази година печели златото с убедителна преднина при 9-11 годишните.

Стабилна игра показа и другата ни индивидуалистка – Жулиета Кралева. Първи се класираха и Рая Мария Никова и Гергана Гогова със своята малка формация. Малко не достигна и на дебютантките Никол Тянкова и Мария Куртева да се качат на стълбичката с медалистите. С много силно изиграване при големите формации на най-високото стъпало се качиха Никова, Гогова, Кралева, Златимира Хаджикулова и Виктория Консулова.

Хасковлийки спечелиха първо място в отборната надпревара във възрастови групи 7-8 и 9-11 години.

АеробикаСъстезателите на „Ултра Спорт“ също спечелиха отличия на Национален турнир по спортна аеробика клас С и Държавно отборно първенство за деца, юноши и девойки клас Б.

Децата от група 5 – 6 г. получиха първите си медали. При 7 – 8 г. Ива Колева е вицешампионка, сребърни медали печелят още малката формация 7 – 8 г. Б. Георгиева, И. Колева, Таня Николаева 9 – 11 г., малката формация в същата възрастова група М. Димитрова, Я. Мустафа, а групата в тази възраст е трета.

АеробикаСъстезателите на „Виолена“ също спечелиха много медали и купи от трите състезания.

КЛАС С:

1.5-6 г.- сребърен и бронзов медал в индивидуалната надпревара за Р. Чобанова и Д. Кемал. Златни медали при групите за двете състезателки заедно с Ария Марем.

2.7-8 г.- златен медал за ГР- та на М. Котетерова, З. Бисерова, Б. Стамболова.

АеробикаКЛАС Б:

1.12-14 г. два златни медала за Кристиана Димитрова при ИЖ и ГФ З. Дойчева, Г. Карева, В. Илиева, Ади Сапунджиева, Н. Василева.
Спечелено 1-во място в Отборното класиране.
На крачка от медалите останаха К. Йорданова, Б. Плахова при 7-8 г.и С. Русева, В. Величкова при 9-11 г.

КЛАС А:

1.7-8 г. златен медал за Ал. Калинова в индивидуалната надпревара, сребърен медал за нея заедно с М. Щерева, В. Вълчева при ТР-те и бронзов медал за трите от ТР-та заедно с Н. Русева и С. Милева.
В отборното класиране- 1-во място.

Аеробика12-14 г. златен медал за К. Панчева, Х. Везева, Г. Тодорова, Г. Карева, З. Дойчева, В. Илиева в категория Аероденс, сребърен медал при ГР-те за Х. Везева, Г. Тодорова заедно с три състезателки от Ултраспорт – Хасково, бронзов медал за ТР-ката на Везева, Тодорова и Камфилова от Ултраспорт.

2.15-17 г. златен медал за К. Ванчева заедно със състезатели от АМД- Пловдив в категория ГР-пи, сребърен медал за ТР-ка Даниела, Ивайла Георгиеви и В. Димитрова.
В отборното класиране 2-ро място.
Последното състезание за КА Виолена са Балканските игри в Истамбул Турция, където ще участват състезатели от 12-14 и 15-17 г.