Гришо победи Рубльов и се класира за четвъртфиналите във Виена

Григор Димитров записа страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите АТП 500 в зала във Виена, съобщават от федерацията по тенис.

Хасковлията се наложи с 6:3, 6:4 над №3 в схемата и №8 в световната ранглиста Андрей Рубльов от Русия. Срещата продължи само 72 минути.

Началото на мача бе страхотно за Димитров, който направи ранен пробив и поведе с 2:0 гейма. Руснакът отвърна с рибрейк, но Григор проби отново за 3:1. До края на сета Димитров сервира безупречно и спечели с 6:3.

Българинът стигна първи до пробив и във втория сет за 3:2, а след това го затвърди с гейм на нула. При 5:4 Димитров сервира за спечелване на мача и с гейм на 30 затвори срещата в своя полза.

За място на полуфиналите Димитров ще играе срещу Маркос Хирон от САЩ.