Баскетболистите на ПМГ спечелиха титлите на общинското първенство

Баскетболистите на ПМГ „Акад. Боян Петканчин“ спечелиха шампионските титли в общинското ученическо първенство. Възпитаниците на Иво Конгалов спечелиха първите места и в трите възрастови групи: 5-7 клас, 8-10 клас и 11-12 клас, съобщават от общината.

Днес в спортна зала „Дружба“ се играха финалите за ученици от 5-7 клас и 8-10 клас. Купите на победителите връчи кметът Станислав Дечев.

Следващата седмица общинските ученически игри в Хасково продължават с турнирите по бадминтон, тенис на маса и шахмат. Домакини на първенството са зала „Спартак“ и Младежкия център.

Класиране в общинското ученическо първенство по баскетбол:

5-7 клас първо място ПМГ „Акад. Боян Петканчин“, второ място ОУ „Св. Климент Охридски“, трето място ОУ „Св. Иван Рилски“.

8-10 клас първо място ПМГ „Акад. Боян Петканчин“, второ място ФСГ „Атанас Буров“, трето място ПГМЕТ „Стойчо и Кица Марчеви“.

11-12 клас първо място за ПМГ „Акад. Боян Петканчин“, второ за ФСГ „Атанас Буров“, трето място ПГДС „Цар Иван Асен II“.