„Виолена“ с две купи и 8 медала от държавното по спортна аеробика, „Мега спорт“ с 12 медала

Хасковският клуб „Виолена“ спечели две купи на държавното отборно първенство по спортна аеробика в Асеновград.

Сребърната купа е при 12-14-годишните, а бронзовата за 9-11-годишните. Хасковлии спечелиха и 8 медала, от които два на Нели Ташева при 15-17 г. – сребро в индивидуалната надпревара и злато при тройките с две състезателки от другия хасковски клуб „Мегаспорт“, съобщават от „Виолена“.

Аеробика

При 7-8 г. златен медал спечели Калин Минчев при индивидуалните и злато при двойките заедно с Виктория Бакърджиева. Групата Калин Минчев, Виктория Бакърджиева, Анджелика Хаджиева, Алекс Заркова, Алекс Грозева останаха 4-ти с равна оценка с 3-то място.

При 9-11 г. сребърен медал за групата Селин Шефкед, Криси Панчева, Дара Стефанова, Миша Николова, Габриела Тодорова и бронз за тройката Селин Шефкед, Криси Панчева, Дара Стефанова.

Аеробика

При 12-14 г. сребро за групата Тиана Заркова, Кристина Ванчева, Рая Русева, Мария Арсова и Деница Колева и бронз за тройката Тиана Заркова, Кристина Ванчева, Рая Русева. Другата тройка в състав Мария Арсова и Деница Колева, Диана Хаджииванова останаха 4-ти.

Много добро представяне в индивидуалната надпревара макар и на крачка от медалите на Михаела Николова, Кристина Панчева, Дара Стефанова при 9-11 г. и на Тиана Заркова, Кристина Ванчева при 12-14 г. Много добро представяне и за тройката 7-8 г. – Елеонора Милкова, Анджелика Хаджиева, Магдалена Хаджиева, които дебютираха на това състезание.

След две седмици предстои последното състезание за годината в столичната зала „Триадица“.

Аеробика

Клуб по аеробика „Мега спорт“ извоюва 12 медала. Във възрастова група 7-8 години, индивидуално момичета, Стефани Лечева спечели бронзов медал. Още пет момичета се класираха за финал във същата възрастова група – Неда Запрянова, Анджелина Карева, Селин Халим, Мария Вълчева и Никол Найденова.

В категория тройки със злато се окичиха Стефани Лечева, Неда Запрянова и Мария Вълчева. Тройките Халим, Карева, Найденова и Михайлова, Русева, Хасан също направиха добро класиране на финала.

Аеробика

В категория групи сребърен медал за Стефани Лечева, Неда Запрянова, Мария Вълчева, Селин Халим, Анджелина Карева и бронзов медал за Мишел Михайлова, Никол Найденова, Алейна Хасан, Дария Русева, Антония Благоева.

Във възрастова група 9-11 години, индивидуално момичета, сребро за Кристина Костова и бронз за Нелиз Нури. На финала се класира и състезателката Бурджу Бахри. В същата възрастова група, индивидуално момчета, Атанас Благоев спечели сребърен медал. Благоев заедно с Костова в категория двойки се окичиха също със сребърен медал. Сребро и за тройката Нелиз Нури, Атанас Благоев и Кристина Костова. В категория групи бронзов медал за Нелиз Нури, Атанас Благоев, Кристина Костова, Бурджу Бахри и Айшин Мустафа.

Аеробика

Във възрастова група 15-17 години златен медал за тройката Дамла Арабаджи, Християна Кайрякова и Нели Ташева (ВСХ). Бронзов медал спечели Дамла Арабаджи в индивидуалната надпревара, грешка в изпълнението я лиши от първото място, което извоюва на квалификациите. Много добро класиране на финала направиха и състезателките Християна Кайрякова и Габриела Русинова.

Част от отбора ще продължи подготовката си за последното състезание, което ще се проведе на 25 ноември в София, останалите ще направят своята почивка след тежкия състезателен период, допълват от клуба.