„Саяна“ пречупи „Загорец“, Димитровград взе точка в Созопол

Футболистите на „Саяна Хасково“ и Димитровград продължават с доброто си представяне в първенството на Трета лига.

Хасковлии се наложиха с 1:0 над „Загорец“ (Нова Загора). Победното попадение вкара Ахмед Осман, който се разписа от дузпа в 30-та минута. В края на първото полувреме Костадин Пеев беше принудително заменен заради контузия от Милен Танев.

Димитровградчани пък завършиха 0:0 като гости на Созопол. Преди неделния мач между „Спартак“ (Пловдив) и „Секирово“ (Раковски) „Саяна“ е на второ място във временното класиране с 56 точки, на две точки зад Несебър, а Димитровград е пети с 40 точки.

В следващия кръг на 16 март от 15 часа Димитровград приема „Берое II“ (Стара Загора), а на следващия ден в Садово „Саяна Хасково“ гостува на втория отбор на „Локомотив“ (Пловдив).