Баскетболистките се препънаха срещу „Монтана“ в първия мач за титлата

Баскетболистките на „Хасково 2012“ не успяха да стартират с победа финалния плейоф срещу „Монтана 2003“ и загубиха в спортна зала „Дружба“ с 62:74.

Срещата започна трудно и монтанки бързо се откъснаха в резултата, като на почивката преднината им бе 47:32.

Баскетбол

В третата четвърт гостенките увеличиха още аванса си, като финалния щурм на момичетата на старши треньора Елена Станкова не доведе до обрат. От клубното ръководство имаха претенции към съдийството.

Баскетбол

Челси Лий вкара 27 точки, а по 14 добавиха Виолина Кочева и Радостина Димитрова.

Баскетбол

В неделя отново от 18 часа в „Дружба“ е вторият сблъсък в серията, след което двубоите се местят в Монтана, като се играе до три победи от пет мача.