Силвия Димова се окичи със златото от държавното първенство по бокс за жени

Състезателката на хасковския клуб „Севдалин Василев“ Силвия Димова спечели златния медал на Държавното първенство по бокс при жените в Русе.

Това е първо злато за хасковлийката при жените в категория +81 кг., като на предното състезание в Ямбол спечели сребърен медал. „Беше трудно, но се справих. Невероятно е в Русе“, коментира за Haskovo.info след успеха си боксьорката.

Хасковлийки спечелиха още два медала – Анастасия Веселинова стана вицешампионка в категорията 69 кг. при девойките, а Калбие Рустем (64 кг.) спечели бронзовия медал при жените. Мелиса Рамадан се боксира на 60 кг. при девойките, но отстъпи от габровка.