„Любимец“ отнесе „Миньор“, „Свиленград“ падна от „Черноморец“

Свиленград - Литекс„Любимец“ победи с 3:1 гостите от „Миньор“ Раднево в мача от 24 кръг на Източната Б футболна група днес. Пред зрителите на градския стадион домакините взеха трите точки без особени проблеми.

Първият гол за „Любимец“ бе отбелязан от Кирчо Крумов още в първата минута на срещата. В 15-тата Ивайло Петев отбеляза за 2:0, а в 38-мата Костадин Ничев записа третия гол за домакините. Гостите се отсрамиха едва в 80-тата минута, когато Георги Куртев бе точен от дузпа.

На няколко километра на юг „Свиленград“ изгуби домакинския си мач срещу „Черноморец“ с 0:1. Голът в тази среща бе дело на Слави Костенски в 54-тата минута.

Утре в 32 кръг на Югоизточната В група „Хасково“ гостува на „Космос“. Срещата ще се играе в Чирпан. „Хеброс“ посреща „Левски“ Стара Загора, а „Стамболово“ почива.