Дженев шампион на двойки и с финал на сингъл на държавното по тенис

Адрияно Дженев от клуб „Хасково“ и Виктор Марков от столичния клуб „Диана“ при юношите и Анастасия-Александра Николова (ТК „Супер Спорт“, Варна) и Мария Рогачева ( „Пловдив 1981“) при девойките спечелиха титлите в турнирите по двойки на Държавното лично първенство по тенис на открито до 14-годишна възраст в София, съобщават от федерацията.

Във финала Дженев и Марков победиха с 3:6, 6:1, 10-4 Илиян Радулов (ТК „Тракия СКЛАТ“, Пловдив) и Дейвид Симеонов (ТК „Кристи“, Дряново).

В неделя ще станат ясни и шампионите на сингъл. За финала при юношите се класираха Дженев и Марков. №1 в схемата при юношите Адрияно Дженев победи в полуфинала с 6:1, 6:0 Павел Маринов (ТК „Супер Спорт“, Варна).