Шест нови медала за хасковското ориентиране

Петър Стратиев

Петър Стратиев (в дясно)

Със златен, сребърен и бронзов медал завърши хасковският клуб по спортно ориентиране „Компас 94“ двудневните състезания за купа „Бегун“, които се проведоха край Приморско. Надпреварата в гористата местност край курортното селище „Перла“ предхождаше 33-тите международни състезания за купа „България“.

Купа „Бегун“ бе организирана от клуб по ориентиране в Търговище и срещна над 200 състезатели от страната, съобщиха за Haskovo.info хасковските участници. Медалите за Хасково в крайното общо класиране донесоха Петър Стратиев – злато при мъжете до 40 години, Ралица Илиева – сребро при девойките до 18 години и Павел Илиев – бронз при юношите до 18 години.

Веднага след състезанията край Приморско ориентировачите заминаха за Ахтопол, който стана домакин на 33-тите международни състезания за национална купа „България“. Конкуренцията там беше далеч по-оспорвана – между 600 участници във всички възрастови групи, като сред тях и представители на клубове зад граница.

„Компас 94“ отново грабна три медала за Хасково. Спечелиха ги малката надежда Невена Симеонова – сребро при 12-годишните, Петър Стратиев – бронз при мъже до 40 години и председателят на местния отбор Тодор Стратиев, който също се окичи с бронз при 60 годишните.