Волейболистките на Любимец спечелиха сребърните медали на Държавните игри

Волейболистките на „Любимец 2010“ завършиха успешно сезона и се класираха на второ място в Държавните игри на спортистите от малките селища, съобщават от общината.

Волейболното състезание се проведе в от 20 до 22 юли в село Аспарухово, община Дългопол, област Варна и беше за момичета до 7 клас. Любимчанки попаднаха в една група с отборите от Тополово, Кирково, Суворово и Дългопол, попедиха три от отборите с по 2:0 и отстъпиха единствено на Кирково. Тези резултати им отредиха второ място в крайното класиране.

Освен купи и медали, част от състезателките се завърнаха и с индивидуални награди. Радина Станкова получи отличие за „Най-добър разпределител“, а Таня Стоилова – за „Най-млад и перспективен участник“.

„Състезателките дадоха максималното от себе си и ако трябва да съм реалист, на този етап това е нашето място. Отборът в момента играе с част от екипа и това даде своето отражение. Убеден съм, че в следващия спортен сезон отново ще завоюваме първи места. Сега се отдаваме на заслужена почивка“, каза треньорът Трифон Трифонов след завръщането си от състезанието.