5 медала за наши ориентировачи от международна купа в Сърбия

Тодор Стратиев

2 златни, 2 сребърни и 1 бронзов медал спечелиха състезателите на хасковския клуб по ориентиране „Компас 94“ от международната надпревара за купа „Копаоник“ в Сърбия.

Състезанието се проведе от 3 до 5 юли в едноименния национален парк и съпътстваше Европейското първенство за младежи, в което участваха национални състезатели от 27 страни. 12 от тях, сред които и България, премериха сили за купа „Копаоник“.

Тодор Стратиев - младши

Тодор Стратиев – младши

Над 200 ориентировачи се пробваха на трудния терен с надморска височина 1700 метра, който преминава през тресавища, гора и висока растителност. Въпреки дъждовното време и тежките условия хасковлии грабнаха общо 5 медала в крайното класиране в дисциплините бягане дълга дистанция – между 4 и 7 километра в различните възрастови групи, бягане средна дистанция и спринт.

При юношите до 16 години златото завоюва Тодор Стратиев-младши. Павел Илиев спечели сребро при юношите до 18 години, в сестра му Ралица се нареди трета при девойките в същата възрастова група. Петър Стратиев се окичи със сребро при мъжете до 40 години, а ръководителят на тима Тодор Стратиев добави още един златен медал при мъжете над 60 години.