Нови 5 медала за хасковския клуб по ориентиране „Компас 94“

Награждаването на Георги Кирков

Нови 5 медала добави към колекцията си от отличия хасковският клуб по спортно ориентиране „Компас 94“. От надпреварите край курортното селище Шкорпиловци край Варна нашите се завърнаха с три златни, един сребърен и един бронзов медал, съобщиха за Haskovo.info от клуба.

Отличник за „Компас 94“ стана Георги Кирков, който спечели два от златните медали на „компасите“.  400 състезатели от 37 клуба от страната, както и гости от чужбина се включиха в състезанията през уикенда, а хасковският се представи със 7 участника.

Надпреварата започна в петък с конкуренция за купа „Капитан Петко войвода“. Маршрутите преминаваха по дюните край северния плаж на курорта, като пясъка затрудняваше изключително много бягането. Този ден хасковлии грабнаха три медала – Георги Кирков златен при мъже до 45 години, Тодор Стратиев също златен при мъже до 65 години, а Ваня Нанева при жени до 35 години се окичи с бронз.

В събота при рекордно горещо време се проведе купа „Варненско лято“, където Георги Кирков повтори успеха си и спечели още едно първо място. Тодор Стратиев-младши и Петър Стратиев се класираха четвърти във възрастовите си групи.

След проливен дъжд през нощта, на другия ден беше състезанието за Националната купа, което премина при тежки условия в гората и пресичане на дълбоки долове. Въпреки изпитанията Тодор Стратиев при 65 годишните донесе още награда за клуба – сребърен медал.